Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Cserkész szülőknek

Megjegyzés a feltöltőnek:

 

Csapatfelépítés

A cserkészcsapatokban (így a miénkben is,) jellemzően önkéntesek dolgoznak, de rend szerint nem csak a felnőttek, hanem az idősebb korú fiatalok is aktív szerepet vállalnak. Ők együttesen a csapatvezetés.

A cserkészet legkisebb egysége az őrs. Az őrsökben rendszerint hasonló korú egynemű gyerekek tartoznak, akiknek egy tőlük 4-5 évvel idősebb személy, az őrs vezető vezet. Ennek a felépítésnek a célja, hogy olyan vezetőt kapjanak a gyerekek, akik még nem áll tőlük korban messze, így tudnak rá barátként tekinteni, ahelyett, hogy egy felnőttként kezelnék a sok közül, azonban van elég korkülönbség köztük, hogy vezetőként fogadják el, és hallgassanak rá.

Az őrsök rajokba tartoznak, amit a rajvezető vezet. A rajokat általában nem és korosztály szerint szokták csoportosítani, (pl.: kiscserkészraj, fiú cserkész raj, lány cserkészraj, rover raj, stb,) azonban mivel a mi csapatunk elég kis létszámú, a raj rendszer általában nem valósul meg.

Kapcsolattartás a szülők és a csapat között.

Minden rendezvényről papír alapú nyomtatott értesítőt küldünk haza a szülőknek, amit az azt megelőző foglalkozásokon kapnak meg a gyerekek. Igyekszünk minden értesítőt a honlap Hírek menüpontjában is feltüntetni, valamint egy a szülők számára létrehozott levelező listán keresztül e-mailben is igyekszünk az információt időben kézbesíteni.

A lista címe: 768szulo(kukac)googlegroups.com

A listára bárki kérheti a felvételét itt, amit az adminisztrátoroknak kell jóváhagynia, ez néhány napot igénybe vehet. Ha a vezetőségnek a foglalkozásokon meghagyja e-mail címét, nem kell kérni a felvételt, automatikusan hozzáadjuk néhány napon belül a listához. A lista üzeneteit csak a tagok olvashatják, és írni is csak a tagok tudnak rá. Minden a listára küldött üzenetet, minden tagja a listának meg fog kapni.

Természetesen ezek mellet mindig állunk, e-mailben, telefonon, vagy a foglalkozások ideje alatt személyesen az önök rendelkezésére. Javasoljuk, hogy időközönként az egyes őrsök vezetői, (valamint a raj vezetője, ha van ilyen,) és a szülők is tartsák a kapcsolatot.

Gyakran felmerülő kérdés, hogy milyen felszerelésre van szükség egy cserkészprogramokhoz.

Az általános, hetente tartott foglalkozásokra cserkészfüzet és íróeszköz használata javasolt, így egy helyen össze tudják írni a gyerekek azokat az esetleges információkat, amik a próbák teljesítéséhez szükségesek (pl.: egészségügyi alapismeretek, közlekedési alapismeretek, rovásírás ABC, Morze ABC, stb).

 

Általános portya / túra felszerelés és tábori felszerelés

 Először is tegyük tisztába a fogalmakat. A portya és a túra fogalma a köznapi értelemben vett túrázásnak felel meg, hivatalosan a túra legfeljebb egy napos, ott alvást nem foglal magába, míg a portya általában 2-4 napos program, amely során egy nagyobb szakaszt járunk be, és az ott alvás is beletartozik. Mi általában mind a két fogalomra a portya szót szoktuk használni.

A táborok szintén több napos programok, ezek során azonban nem a túrázás a fő cél, (bár jellemzően teszünk legalább egy rövid kirándulást, illetve a nyári nagy táborok alkalmával egy hosszabb túrát. Az ősz – tavasz időszakban rendezett táboraink jellemzően 2-4 naposak, a nyári táborok 8-14 naposak.

Általános felszerelés:

egyenruha, nyakkendő, túrázásra alkalmas zárt felszerelés, esőkabát, váltóruha, alvó ruha

tisztálkodó szerek, evőeszközök, tányér, bögre vagy pohár,  kulacs,

hálózsák, matrac vagy polifoam, (sátor)

TAJ kártya, diák igazolvány, zsebpénz,

(gyógyszerek, ha van rendszeresen szedendő gyógyszer, pl.: allergia)

Egyes programokon az első este még nem tudunk étkezést biztosítani, ezeket ekkor otthonról kell biztosítani, de erre mindig felhívjuk az értesítőben a figyelmet. Nem javasoljuk, de nem tilos cukorka, csokoládé, csipsz és egyéb ehhez hasonló dolgok táborba hozatala.

 

Cserkészrendezvények és szórakoztató/telekommunikációs elektronika
[pl.: fényképezőgép / videokamera, mobiltelefon, videojáték (pl.: PSP, GameBoy, stb) ]

 Nem tilos, de nem javasoljuk nagyobb értékű emlék örökítő berendezek (fényképezőgép és videokamera) táborba hozatalát. Szintén nem javasoljuk a mobiltelefont sem,  de amennyiben ez utóbbit mégis hoz magával valaki, kérjük, hogy annak használatát korlátozzák a vacsora utáni őrsi (=pihenő, szabad program) élet idejére, a fennmaradó időben pedig lenémított, vagy kikapcsolt állapotban tartsák maguknál a gyerekek. Mindig lesz működő telekommunikációs berendezés a cserkészprogram vezetőjénél, illetve amennyiben a tábor területén kívül tartózkodnak, az őrsök vezetőjénél is. Tilos azonban az egyéb szórakoztató elektronikák táborba hozatala.